וויקס או וורדפרס מה עדיף? כל התשובות כאן!

ההבדלים בין בניית אתר בוויקס לוורדפרס? כל התשובות כאן!

תוכן עניינים

תכנים טובים בדרך אליכם!

בא לך לקבל את התכנים הכי שווים לפני כולם? זה המקום להצטרף.

✔ אני מאשר/ת קבלת דיוור וחומר פרסומי, מבטיח לא לחפור 😉

אתם בתהליך בניית אתר חדש לעסק שלכם ומתלבטים בין וויקס או וורדפרס? הבאתי במיוחד בשבילכם סקירה של שתי הפלטפורמות הפופולריות בעולם, על מנת שתוכלו לדעת בדיוק מה הכי מתאים לעסק שלכם. 

לפני שנתחיל, אסביר לכם שוורדפרס ו-וויקס נחשבות למעצמות בעולם בתחום בניית אתרים, כל אחת על היתרונות והחסרונות שלה. פלטפורמת וורדפרס מחזיקה כיום בנתח שוק של כ-40% מהאתרים בעולם עם מעל 455 מיליון אתרים, כלומר כל אתר שלישי בעולם בנוי על וורדפרס, בעוד שלוויקס יש כ-200 מיליון אתרים הבנויים על הפלטפורמה שלה – שזהו עדין הישג גדול. 

אחרי שהבנו עד כמה הפלטפורמות האלה עוצמתיות, עכשיו נותר לנו להבין את ההבדלים בין השתיים ולבצע את הבחירה הנכונה לעסק שלנו, הרי אתר בונים בכל 5-10 שנים, ולכן חשוב לעשות את זה נכון כדי שישמש את המטרה. 

קידום האתר בגוגל וויקס או וורדפרס?

כל עסק רוצה לקדם את האתר למקומות גבוהים בגוגל, וליתר דיוק להגיע גם לדף הראשון בכמה שיותר ביטויים על מנת לקבל לידים איכותיים של לקוחות משלמים. אז בואו נראה איזו פלטפורמה ידידותית יותר לקידום אורגני.

וויקס:
בוויקס האפשרויות מאוד מוגבלות מבחינת קידום אורגני, ולכן הקידום יהיה איטי יותר ולעיתים (בביטויים מבוקשים) כמעט בלתי אפשרי. כמובן שאם קידום אורגני פחות מעניין אתכם, אלה תרצו רק לבנות אתר תדמיתי, אז כמובן שוויקס יכולה להיות אופציה טובה. אלא מה, אם בעתיד תרצו לקדם אותו, רוב הסיכוי שתאלצו לבנות אתר חדש בוורדפרס.

וורדפרס:
בוורדפרס אין לי הגבלה מבחינת קידום אורגני. בחיפוש ברשת נוכל לראות שמרבית האתרים המוצגים בתוצאות הראשונות בנויים על פלטפורמת וורדפרס הנחשבת לאהובה על האלגוריתם של גוגל (האחראי על קידום אורגני). כשאני בונה אתרים בוורדפרס, אני מראש מתאים אותם למנוע החיפוש של גוגל, כך שהאתר יקבל פוש אורגני ובעתיד ניתן יהיה לקדם אותו ללא ביצוע שינויים מהותיים.

עיצוב ונראות האתר וויקס או וורדפרס?

לעיצוב ונראות האתר יש תפקיד חשוב, והם אלה שמשפיעים על חוויית הגלישה של הלקוח הפוטנציאלי. אתם וודאי יודעים שהתחרות בשוק גדולה, ולכן עיצוב מרשים יכול להשפיע על ההחלטה של הגולש, כיוון שגולשים קונים עם העיניים.  

וויקס:
וויקס היא מערכת הבנויה בקוד סגור, ולכן העיצוב בה מוגבל מאוד. כאשר בונים אתר מבצעים אפיון שהוא סוג של 'שרטוט' הדומה לעבודתו של אדריכל טרם בניית בית. אך כאשר העיצוב מוגבל, בסופו של דבר התוצאה הסופית אף פעם לא תגיע ב- 100% למה שרצינו מראש. אלה מה, לוויקס יש יתרון בולט על וורדפרס שהוא קלות העיצוב והשימוש בממשק לבנייה, אבל זה כבר פחות עניין שלכם אלה של בונה האתר.  

וורדפרס:
היא מערכת המבוססת על קוד פתוח ודרכה ניתן לבנות אתר מ- 0 ללא כל מגבלה עיצובית ובהתאם לאפיון שנרצה, כך שבסופו של דבר התוצאה תהיה מותאמת בדיוק לאפיון הנכון וחווית הגלישה של הלקוח תהיה מדויקת ונוחה. בניית אתרים בוורדפרס למעשה תאפשר גמישות מלאה בעניין זה.

אתר מהיר יותר וויקס או וורדפרס?  

אתר חייב להיות מהיר. כמה מהיר? יש לנו 3 שניות לתפוס את העין של הלקוח, אם לא הוא יעבור לאתר של המתחרה ללא שום נקיפות מצפון. איך זה קשור לוויקס  או לוורדפרס? כי במידה והאתר הוא תדמיתי ואין בו טרפיק גבוה המהירות פחות קריטית, אבל במידה ומדובר באתר מקודם או אתר חנות שזה כבר יותר מורכב – פה המהירות מתחילה להיות בעייתית וצריך לעבוד על זה.

וויקס: 
בוויקס עניין המהירות מוגבל ולרוב אין לנו אפשרות לשפר את המהירות.

וורדפרס:
בוורדפרס אפשר להביא את האתר למהירות גבוהה ביותר (אפילו פחות מ-2 שניות) על ידי שימוש בתוספים שעוזרים לקצר את זמני הטעינה, ביניהם תוספי Cache ובתוספי דחיסת תמונות שמפחיתים את משקל התמונות באתר.

מערכות של צד ג' וויקס או וורדפרס?

כמעט כל אתר מצריך התחברות למערכות צד ג', לדוגמה הטמעה של סקריפטים, תוספים ועוד. מערכות אלו מסייעות לשפר מגוון פרמטרים באתר, בניהם גם את המהירות, הקידום האורגני ועוד מגוון מערכות נוספות החיוניות לשיפור חוויית הגלישה באתר. 

 וויקס:
האפשרויות מוגבלות מאוד וכמעט שאין פרט לכמה בודדים ביחס לוודפרס.

וורדפרס:
לוורדפרס יש מעל 60,000 תוספים המאפשרים לבצע מגוון שיפורים ותוספים של מערכות צד ג' כולל חיבור האתר לתוכנות מעקב חכמות, אינטגרציות בין אפליקציות, שירותים שונים ועוד…

ואחרון חביב – מה קורה מבחינת העלויות? 

עלות בניית האתר היא פרמטר שאנו לוקחים בחשבון בעת בחירת הפלטפורמה, אך כדאי לדעת שהעלויות של פיתוח האתר ותחזוקתו תלויים מאוד בצרכים של העסק שלכם לטווח הקצר ועוד יותר לטווח הארוך. חשוב מאוד לוודא שאתם מקבלים תמורה טובה לכסף שלכם, אך מבלי לשכוח את המטרה של האתר והיא נראות טובה וגיוס לקוחות חדשים. 

וויקס:
בוויקס אומנם אין עלות ראשונית לפיתוח (אם תבנו את האתר לבד), אבל יש צורך לאחסן את האתר אצלם והתוכניות המוצעות לא זולות לטווח הרחוק (אני אפילו לא מדבר על התוכנית החינמית). לדוגמה החבילה הפופולארית שלהם לאתר חנות עולה כ- 1,200 שקלים לשנה, לעומת וורדפרס שהעלות השנתית שלה היא פחות מ- 600 שקלים. מלבד זאת, בוויקס עלויות הסליקה גבוהות, כיוון שיש אופציה לבחור רק מבין שתי חברות, לעומת וורדפרס ששם השוק חופשי.

וורדפרס:
עלות הקמת האתר אומנם מצריכה בונה אתרים, אך כפי שאמרנו, בטווח הארוך עלויות התחזוקה תהיינה הרבה יותר נמוכות ויגיעו לפחות מ – 600 שקלים בשנה. מלבד זאת, תוכלו לאחסן את האתר שלכם בכל חברת אחסון שתרצו, אפילו בחברה ישראלית ששם הביצועים יהיו טובים יותר.

שימו לב: במידה ואתם עומדים לבנות בוויקס אתר קחו בחשבון שבעתיד כשתגדלו לא תוכלו להעביר את האתר לפלטפורמה אחרת, אלא תצרכו להתחיל את כל התהליך מחדש.

לסיכום: 

פלטפורמת וויקס אומנם דורשת פחות מאמץ וזמן לבנייה לעומת וורדפרס, ששם עבודת הקמת האתר יותר מושקעת, אבל לטווח הארוך מדובר על חיסכון של אלפי שקלים, ושלא לדבר על אפשרות של קידום אורגני, בניית אתר מ-0 ועוד שלל יתרונות שמניתי כאן בכתבה.

בשורה תחתונה, אתר בוויקס מתאים לעסק קטן עם טרפיק נמוך, אבל לאחר מכן ירגישו האטה באתר. לעומת זאת, אתר וורדפרס מתאים גם לאתרים קטנים וגם לאתרים גדולים ואפילו לחנויות עם אלפי מוצרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

israel peer | web development

ישראל פאר | סטודיו פאר

אחרי שנים של עיצוב ופיתוח אתרים בהם בניתי אתרים לעסקים מובילים בתחומם ועזרתי להם לשפר את הנראות של העסק שלהם בדיגיטל החלטתי לכתוב קצת על נושאים שאני אוהב ומכיר ,
יש לכם נושא שמעניין אתכם? תכתבו לי ואשתדל לכתוב גם עליו.

בואו נהיה חברים ←

תכנים טובים בדרך אליכם!

בא לך לקבל את התכנים הכי שווים לפני כולם? זה המקום להצטרף.

✔ אני מאשר/ת קבלת דיוור וחומר פרסומי, מבטיח לא לחפור 😉
checklist web development

מתכננים לבנות אתר?

הכנתי לכם את הצ'קליסט המלא כדי שלא תפספסו דבר >>>

✔ אני מאשר/ת קבלת דיוור וחומר פרסומי, מבטיח לא לחפור 😉

אולי יעניין אותך גם

בנייה ועיצוב אתרים
יש לכם אתר? זה לא נגמר בהקמה
מדריכים
כיווץ מספר רב של תמונות בפוטושופ בקליק
בנייה ועיצוב אתרים
כמה עולה לבנות אתר? מחירון בניית אתרים המלא

אתר נדל"ן

רשות היחיד
בניית אתר
עיצוב UX UI

אתר קורסים

power group | web development
פאוור גרופ - קורס נדל"ן
בניית אתר
עיצוב UX UI

אתר קטלוג

True Israel
בניית אתר
עיצוב UX UI

אתר חנות

מצאתי שיתפתי
בניית אתר
עיצוב UX UI

אתר חנות

שפיצר רהיטים
בניית אתר
עיצוב UX UI

אתר חנות

קידוש
בניית אתר
עיצוב UX UI

אתר Booking

Crown Delta
בניית אתר
עיצוב UX UI

אתר מידע

dgtool
בניית אתר
עיצוב UX UI

לנוחיותכם, תוכלו לפנות אליי בכל דרך שנוחה עליכם:

web design

8 סיבות למה לא כדאי לעבוד איתי

עצרו הכל, אני צריך אתכם לכמה דקות של כנות קשוחה ביותר.

ההנחה שלי היא שאחרי שתקראו את הפוסט הזה, לא תרצו שום קשר אליי. אני לא מאשים אתכם לרגע. בכל זאת, יש לכם בטח את העיסוקים והחיים שלכם, ואולי אתם עדיין לא מוכנים להצלחה מסחררת.

אבל אתם חייבים לעצמכם לפחות לקרוא עד הסוף כדי שתוכלו להבין בדיוק למה לא כדאי לכם לעבוד איתי.

התחלנו:

 

1. אל תעבדו איתי אם אתם אוהבים שיש לכם מלא זמן פנוי למשפחה

נהנים מהזמן שלכם עם בני המשפחה האהובים עליכם? ברור. כרגע אתם אולי עובדים בשאנטי, בלי אתר, בלי מיתוג, מה שבא – ברוך הבא.

תנו לי לנחש: ההכנסות שלכם בהתאם לכך? אז ראו הוזהרתם: אם אני בונה לכם אתר, אתם יכולים להגיד ביי ביי לזמן האיכות הרב והנרחב שיש לכם כרגע עם המשפחה.

אני לא אומר שלא תראו אותה בכלל, אבל הרבה פחות. אתם תהיו עסוקים בלהביא הביתה ערימות של כסף שאיתן תוכלו לבטח את עתידכם הכלכלי ולממש את החלומות הגשמיים שלכם.

 

2. אל תעבדו איתי אם אתם לא רוצים להשקיע באתר איכותי

כי זה סתם בזבוז זמן בשבילי ובשבילכם, והסיבה לכך היא פשוטה מאוד: האתר לא יעשה את העבודה. לא תוכלו להתפשר על איכות אם אתם רוצים להצליח בגדול בתחום שלכם. לקוחות שבים שהם לפעמים בגדר מעריצים הולכים אחר הדברים הטובים. מילה של ישראל.

 

3. אל תעבדו איתי אם אתם לא רוצים להצליח ונוח לכם איפה שאתם כרגע

מפחדים מהצלחה? אני יודע שזה נשמע מוזר, למה שמישהו יפחד להצליח, אבל תתפלאו – הפחד הזה חי וקיים.

הצעה שלי: אם אתם לא רואים איך העסק שלכם יכול להצליח ולשגשג, אל תחשבו אפילו על לעבוד איתי.

 

4. אל תעבדו איתי אם יש לכם בעיית התמכרות

כי לא תוכלו להפסיק לעבוד איתי.

לא, אני לא צוחק. כיף איתי ואני עושה עבודה טובה מכל הלב עבור הלקוחות שלי. מה שמוביל אותי לסעיף הבא:

 

5. אל תעבדו איתי אם אתם לא אוהבים שיש לכם חברים

כי בינתיים כל מי שעבד איתי נשאר חבר שלי. אני מתחבר לכל הלקוחות שלי ברמה האישית, וזה חלק מסוד ההצלחה שלי. ככה אני גם בונה עבורם אתרים יפהפיים שמניבים תוצאות רווחיות ביותר.

 

6. אל תעבדו איתי אם אתם אוהבים בלאגן

כי אני טיפוס שעובד בצורה מסודרת מאוד. חשוב לי לארגן הכל כדי לא לשכוח את הדברים החשובים שאני צריך לעשות.

גם האתרים שאני בונה נראים בהתאם, ולכן אנשים אוהבים לחזור אליהם כל פעם מחדש.

 

7. אל תעבדו איתי אם אסתטיקה לא מעניינת אתכם

כי פשוט לא תוכלו להנות מהעבודה שלי, וגם לא הלקוחות שלכם.

אני בונה אתרים יפים, כאלה שמשפיעים על המוח לטובה ומגרים את חוש הראייה שלנו. אסתטיקה של אתרי אינטרנט משפיעה על לקוחות באופן מוכח, זה בכלל לא נתון לשאלה.

אז אם זה לא משהו שחשוב לכם, אני מאחל לכם מראש הרבה מזל – מפני שתזדקקו לו. 

 

8. אל תעבדו איתי אם אין לכם סבלנות

כי האתרים שאני בונה הם מושקעים ולוקח זמן לעבוד עליהם.

כל אחד היום יכול להקים אתר בשעה. יש חברות שמציעות בניית אתרי תדמית זולים וכן כאלה שמאפשרות לכם לבנות אתר לבד בצורה פשוטה מאוד. הכל טוב ויפה, אבל האתרים האלה ייתנו לכם בחזרה בדיוק את מה שהשקעתם בהם – כלום בפיתה.

אתם חושבים שאלה אתרים שעסקים גדולים ומצליחים משתמשים בהם? ממש לא. חברות רציניות שוכרות בוני אתרים מקצועיים שמסוגלים להקים עבורן אתרים מכובדים ומשפיעים. הם רוצים לראות תוצאות מהאתרים האלה, לא רק להעלות איזה עמוד בית מעפן לאוויר רק כדי לומר שיש להם ייצוג ברשת.

אני מזהיר אתכם שוב: אם אתם לא בנויים להצלחה והרבה מאוד לקוחות טובים שחוזרים אליכם לעוד – אל תעבדו איתי!

 

 

אם אתם בכל זאת מתעקשים לעבוד איתי... 

תכנים טובים בדרך אליכם!

בא לך לקבל את התכנים הכי שווים לפני כולם?
זה המקום להצטרף.

✔ אני מאשר/ת קבלת דיוור וחומר פרסומי, מבטיח לא לחפור 😉